نشانی مطب

تهران، حدفاصل بین فلکه اول و دوم صادقیه،پلاک ۷۸۵ طبقه فوقانی داروخانه دکتر مژگان رحیمی

دکتر نادره شایگان
 برداشتن ضایعات پوستی پرینه
[reading-time]

 برداشتن ضایعات پوستی پرینه

یکی از بیماریهای شایع در زنان زگیل تناسلی و نیز تبخال تناسلی است. در طی سال های اخیر شاهد گسترش بیماری هایی بودیم که متاسفانه تا حدی بر اثر روابط جنسی پرخطر و نیز بدون چارچوب ایجاد شده اند. در این مقاله در صدد هستیم پرداختی داشته باشیم به این دو بیماری و نیز روش های درمانی آنها را عنوان خواهیم کرد.

 برداشتن ضایعات پوستی پرینه

جدول محتوا

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی در واقع ضایعات پوستی هستند که بر روی نواحی مختلف بدن زنان و مردان ایجاد می شوند. این بیماری دقیقا مشخص نیست در اثر چه عواملی ایجاد می شود. اما باید گفت رابطه جنسی مهم ترین دلیل انتقال ویروس اچ پی وی یا زگیل تناسلی است.

زمانی که افراد به این بیماری مبتلا باشند صرفا ارتباط پوست به پوست نواحی تناسلی می تواند منجر به انتقال این ویروس خطرناک شود.

علامت و نشانه های بیماری زگیل تناسلی

  • سوزش
  • خارش
  • درد
  • تورم و التهاب

البته باید یکی از مهم ترین نکاتی که در خصوص این بیماری و علائم آن وجود دارد را همواره در پیش چشم و نظر خود داشته باشید.

پزشکان بر این باورند که بسیاری از افراد به این بیماری و ویروس مبتلا هستند اما تا مدت زمان طولانی هیچ کدام از علامت های این بیماری را ندارند. در نتیجه در اثر روابط جنسی متعدد به راحتی می توانند تعداد زیادی از زنان و مدران دیگری را به این ویروس آلوده سازند.

روش های تشخیص بیماری زگیل تناسلی چیست؟

اولین راه تشخیص در واقع علائمی است که در نواحی تناسلی و نیز در روی آلت یا در زنان در بخش های پرینه (حد فاصل بین مقعد و واژن ) و نیز در مردان نواحی مختلفی از آلت آنان ظهور پیدا می کند.

البته یک نکته را باید بگوییم که این ویروس در نواحی مرطوب رشد وگسترش زیادی خواهد داشت.

در مواردی مشاهده شده است که مردان یا زنانی که رابطه جنسی دهانی داشته اند روی زبان یا اطراف زبان آنها این ویروس ها بروز و ظهور داشته است و التهابات و تورم هایی ایجاد شده است.

دومین راه تشخیص آزمایشاتی است که در آزمایشگاه ها مختلف انجام می شود. در مواردی که فرد هیچ علامتی نداشته باشد باید مورد آزمایش قرار بگیرد.

یکی از مهم ترین مسائلی که در زمینه آزمایشات اچ پی وی وجود دارد این است که در کشور ما روش های آزمایش بسیار محدود است. درواقع باید گفت ویروس اچی پی وی یا زگیل تناسلی انواع مختلفی دارد. آزمایشگاه ها در ایران آنقدر مجهز و پیشرفته نیستند که بتوانند تمامی انواع آن را مورد بررسی قرار دهند. در این میان صرفا تعداد کمی از انواع این بیماری قابل شناسایی است.

در روند آزمایش بخشی از زخم و یا تبخال هایی که روی پوست ایجاد شده است را با وسیله ای مخصوص برمی دارند و سپس به آزمایشگاه می فرستند.

درمان زگیل تناسلی چیست؟

در خصوص درمان باید گفت به جهت اینکه این بیماری از نوین ترین بیماری هایی است که در دهه اخیر در کشورهای دیگری شناسایی شد و در چند ساله اخیر هم در کشور ما افرادی را مبتلا کرده، هنوز درمان قطعی برای آن وجود ندارد.

ولی یکی از روش هایی که تا حد زیادی می تواند از رشد و گشترش آن بکاهد و نیز آنکه از عوارض و پیامد های آن کم کند دارو درمانی است.

داروهایی وجود دارد که افراد مبتلا با مصرف روزانه آنها با کاهش چشمگیر تاثیرات زگیل ها مواجه خواهند بود.

مراقبت ها و اقدامات پیشگیرانه در برابر ویروس زگیل تناسلی

  • از داشتن شریک های جنسی متعدد پرهیز کنید
  • در هنگام رابطه با کسانی که احتمال ابتلا در آنان وجود دارد حتما از کاندوم استفاده کنید.
  • هنگام رابطه با افردی که به این بیماری مبتلا هستند از روابط جنسی دهانی پرهیز کنید. البته توصیه اولیه این است که هرگز با چنین افرادی وارد رابطه نشوید. اما از سویی پزشکان می گویند کاندوم موجب جلوگیری از انتقال این ویروس می شود. در نهایت باید توجه داشته باشید که رابطه جنسی با این افراد خطرات زیادی را در پی دارد و درصورتی که به هر طریقی به شما منتقل شود نتایج بدی را به همراه خواهد داشت.

ذکر نکاتی در خصوص زگلی تناسلی

  • این بیماری به زنان به سرعت منتقل می شود.
  • در صورتی که این بیماری به زنانی منتقل شود خطر و احتمال بروز سرطان دهانه رحم و غیره تا حد زیادی افزایش می یابد. از همین رو باید مراحل تشخیصی و درمانی در اولین فرصت انجام شود.

دکتر نادره شایگان جراح،متخصص زنان،زایمان و نازائی  با بهره گیری از بروز ترین متدهای  پزشکی ، به تشخیص  انواع مشکلات زنان و مسائل مربوط به نازایی می پردازد،  شما کاربران گرامی می توانید  برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با  شماره های  021_44211119
021_22300703  تماس بگیرید و یا به آدرس  اینستــاگـرام  ایشان مراجعه نمایید .

 

تبخال تناسلی

تبخال تناسلی نیز همچون زگیل تناسلی است اما با تفاوت های علامتی و نشانه ای. در واقع این بیماری نیز در اثر انتقال ویروسی خاص به بدن ایجاد می شود. این ویروس منجر به شکل گیری تاول هایی روی بخش های مختلفی از بدن مخصوصا آلت تناسلی است.

تبخال تناسلی نشانه هایی دارد از جمله: سوزش در هنگام ادرار، ترشحاتی مایع از واژن و تاول هایی آب دار که روی پوست ایجاد می شود.

تاول تناسلی به راحتی با معایناتی ساده قابل تشخیص است.

روش درمان تبخال تناسلی این است که ابتدا پزشک داروهایی را تجویز می کند که در کاهش میزان تاول ها و نیز در کاهاش علائم این بیماری بسیار تاثیر گذار است. از سوی دیگر در صورتی که این تاول ها از بین نرفتند با لیزر می توانند این تبخال ها را از بین ببرند.

بهترین متخصصین زنان می توانند در درمان این بیماری به زنان و دختران مبتلا کمک شایانی را داشته باشند.

نتیجه گیری

در این مقاله در خصوص دو نوع از زائده های پوستی سخن گفتیم  و نیز از علائم ونیز راه ها درمانی نیز صحبت کردیم.

امیدواریم که تمامی نکاتی که در خصوص مراقبت های پیشگیرانه ارائه کردیم بتواند راه گشای شما باشد و با رعایت آنها احتمال ابتلا را در خودتان به کمترین حد ممکن برسانید.

بهترین متخصص زنان از جمله پزشکانی هستند که در درمان این بیماری ها می توانند کمک های شایانی را به شما داشته باشند.

درصورتی که به دنبال بهترین متخصص زنان و نازایی در تهران هستید با مطالعه مقاله مربوطه می توانید اطلاعات جامع و کاملی در این زمینه کسب نمایید تا با فراغ بال بتوانید پزشک متخصص خوب زنان را برای خویش برگزینید.

** با تشکر از حسن توجه شما عزیزان، مدیریت سایت: دکتر نادره شایگان جراح،متخصص زنان،زایمان و نازائی در تهران **

دکتر نادره شایگان

دکتر نادره شایگان

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی
اخذ دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه شیراز
رتبه اول بورد تخصصی زنان و زایمان و نازایی از دانشگاه علم پزشکی ایران
• گذراندن دوره کلپوسکپی
خدمات دکتر شایگان شامل کلیه عمل های مربوط به رشته زنان و زایمان از جمله:
پولیپکتومی رحم
هیسترکتومی
میومکتومی
ترمیم رکتوسل
سیستوسل
کیست تخمدان
اندومتریوز
عمل های ترمیمی
برچسب ها:
مقالات مرتبط
بهترین دکتر زنان در تهران

بهترین دکتر زنان در تهران

بهترین دکتر زنان در تهران برای مراقبت از سلامتی زنان بسیار حائز اهمیت است. یک پزشک زنان برتر با داشتن تجربه، تخصص و شایستگی لازم می‌تواند خدماتی...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *