نشانی مطب

تهران، حدفاصل بین فلکه اول و دوم صادقیه،پلاک ۷۸۵ طبقه فوقانی داروخانه دکتر مژگان رحیمی

دکتر نادره شایگان
نقش نقطه جی در تحریک جنسی
[reading-time]

نقش نقطه جی در تحریک جنسی

داشتن رابطه جنسی خوب بر سلامت جسمی و روانی زوج ها، تاثیرهای فراوانی دارد؛ مواردی مانند کاهش استرس، داشتن پوست لطیف و باطراوت، ذهن فعال تر از فواید داشتن رابطه جنسی خوب می باشد. زنانی که از رابطه جنسی باکیفیت برخوردار هستند مشکلات زندگی را بهتر تحمل می کنند و در برابر مسائل روزمره رفتار بهتری از خود نشان می دهند. تحقیقات زیادی نشان داده است اکثر خانم ها لذت جنسی را تجربه نکردند و حتی چیزی از ارگاسم جنسی نمی دانند. در این مقاله از سایت دکتر شایگان به موضوع تزریق ژل به نقطه جی و نقش تقویت آن در تحریک جنسی زنان می پردازیم:

برای اینکه زنان بتوانند ارگاسم قوی را تجربه کنند لازم است در ابتدا با نقطه جی آشنایی پیدا کنند. نقطه جی یا جی اسپات محدوده ای در قسمت جلویی واژن است که به عنوان ناحیه اهرمی واژن شناخته می شود. با تحریک صحیح آن، زنان به تحریک جنسی و ارگاسم قوی دست می یابند.

نقش نقطه جی در تحریک جنسی زنان

جدول محتوا

نقش نقطه جی در تحریک جنسی

برخی از افراد تصور می کنند زنان تنها از طریق رابطه جنسی واژنی یا دخول به ارگاسم می رسند در حالی که مطالعات انجام شده در این زمینه، نشان داده است تنها حدود 18 درصد زنان از طریق ارتباط جنسی واژن به ارگاسم می رسند؛ به همین دلیل تعداد زیادی از زنان از لذت جنسی محروم هستند. برای داشتن رضایت جنسی می توان با تحریک نقطه جی به آن رسید. بیشتر زنان هنگامی که از طریق نقطه جی تحریک می شود به اوج لذت جنسی می رسند  و انزال دارند.

روش پیدا کردن نقطه جی

نقطه جی از زیر پیشابراه از دهانه واژن شروع می شود و به داخل واژن ادامه دارد؛ در آنجا توپ کوچکی را می بینید که لبه های داخلی واژن بهم وصل شدند و با وارد کردن دو بند انگشت داخل واژن براحتی قابل لمس است. این قسمت بافت متفاوتی در مقایسه با سایر قسمت های واژن دارد. البته جای دقیق نقطه جی از یک خانم تا خانم دیگر متفاوت است و در همه  نمی توان نقطه جی را پیدا کرد.

زمانی می توان نقطه جی را به آسانی پیدا کرد که زن به اندازه کافی تحریک شده باشد؛ زیرا در چنین موقعیتی نقطه جی متورم و برجسته می شود و حساسیت بیشتری پیدا می کند، از این رو پیدا کردن نقطه جی بسیار آسان می شود. برای اینکه بتوانید نقطه جی را پیدا کنید کافی است کف دست خود را به پایین شکم خود برده و یک یا دو انگشت خود را وارد واژن کنید. هنگامی که به اندازه پنج یا شش سانت داخل کردید انگشتان خود را عقب بکشید حالا می توانید نقطه جی را حس کنید. دقت کنید دختران باکره نمی توانند  به نقطه جی دسترسی داشته باشند و با این کار به پرده بکارت خود آسیب می رسانند.

تقویت نقطه جی

تقویت نقطه جی

یکی از دیگر روش های جراحی زنان برای افزایش میل جنسی صورت می گیرد، تقویت نقطه جی است.  با توجه به نقشی که نقطه جی در افزایش رضایت جنسی و ارگاسم دارد، تقویت آن روز به روز از استقبال بیشتری برخوردار می شود. زیرا میل جنسی زنان وابسته به عوامل روحی و روانی است و معمولا با افزایش سن، بیماری ها و زایمان های متعدد تغییر می کند. 

روش های تقویت نقطه جی

برای تقویت نقطه جی از روش هایی مانند تزریق چربی و تزریق ژل، استفاده می شود، در زیر درباره هر یک توضیح بیشتری می دهیم:

تقویت نقطه جی با تزریق چربی

در این روش در نقاطی از بدن زنان که چربی بیشتری ذخیره شده است؛ مانند شکم و پهلوها، سپس چربی های استخراج شده تصفیه می شود و آن را به نقطه جی تزریق می کنند. ملندگاری این روش عموما بالاست.

تقویت نقطه جی با تزریق ژل

در این روش پزشک به جای استفاده از چربی ها از ژل های مخصوصی برای این کار استفاده می کند. ماندگاری این روش به نوع ژل و کیفیت آن بستگی دارد؛ هر چه ژل بکار رفته کیفیت و هزینه بالاتری داشته باشد از ماندگاری بیشتری برخوردار است.

ژل ها و موادی که به کمک آنها نقطه جی تقویت می شود، به سه دسته نقسیم می شوند:

  • موقت: دارای مدت ماندگاری 3 الی 12 ماه
  • دائمی: دارای ماندگاری بیش از 5 سال است
  • نیمه موقتی: دارای ماندگاری بین 1 تا 5 سال دارد
دکتر نادره شایگان

دکتر نادره شایگان

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی
اخذ دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه شیراز
رتبه اول بورد تخصصی زنان و زایمان و نازایی از دانشگاه علم پزشکی ایران
• گذراندن دوره کلپوسکپی
خدمات دکتر شایگان شامل کلیه عمل های مربوط به رشته زنان و زایمان از جمله:
پولیپکتومی رحم
هیسترکتومی
میومکتومی
ترمیم رکتوسل
سیستوسل
کیست تخمدان
اندومتریوز
عمل های ترمیمی
برچسب ها:
مقالات مرتبط
بهترین دکتر زنان در تهران

بهترین دکتر زنان در تهران

بهترین دکتر زنان در تهران برای مراقبت از سلامتی زنان بسیار حائز اهمیت است. یک پزشک زنان برتر با داشتن تجربه، تخصص و شایستگی لازم می‌تواند خدماتی...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *